Mentoringový program pro doktorand(k)y

Mentoring

Právě probíhá registrace do dalšího ročníku mentoringového programu pro začínající vědkyně a vědce, který koordinuje Káča Cidlinská. Zvažte, zda by se vám v roce 2018 nehodilo se do něj zapojit.
 

Cílem programu je pomoci doktorandům a postdoktorandům s rozjezdem jejich vědecké kariéry prostřednictvím navázání spolupráce se zkušenými výzkumníky a dalšími začínajícími vědci z jiných institucí, než na kterých sami studují a pracují.

Nový ročník odstartují úvodní workshopy, kde si mentees vytvoří svůj mentoringový plán, na jehož naplnění budou spolupracovat s mentorem dle vlastního výběru. Součástí programu jsou také kurzy osobního a profesního rozvoje (např. projektový management, komunikační dovednosti či prevence vyhoření).

Program organizuje Národní kontaktní centrum - gender a věda Sociologického ústavu AV ČR již čtvrtým rokem. Doposud jej absolvovalo 164 mentees z 12 institucí po celé ČR. Účast je zdarma.

Registrace probíhá do 2. března 2018 zde http://genderaveda.cz/mentoring/, kde najdete také další informace o programu. Nový ročník poběží od března do konce roku 2018. Úvodní workshop pro skupinu ze sociálních a humanitních věd proběhne v sobotu 17. 3., pro skupinu přírodních a technických věd v neděli 18. 3. v Praze.

Pro inspiraci posíláme odkazy na videopříručku a výstavu. Leták a příručku přikládáme do přílohy emailu.

V případě jakýchkoli dotazů, se prosím neváhejte obracet na asistentku programu Karolínu Vašíčkovou na emailu karolina.vasickova@soc.cas.cz nebo na telefonu 731 168 453.

 

Dokumenty